Podróże służbowe: Polisa ubezpieczeniowa jako przychód pracownika
Z uzasadnienia: Sam fakt ubezpieczenia trzeba rozpatrywać nie tyle w kategoriach osobistej korzyści oddelegowanego pracownika, co obowiązku pracodawcy zobowiązanego do wykonania określonych usług na rzecz obcego kontrahenta. Wykupione ubezpieczenie ściśle związane jest bowiem z realizacją przedmiotu działalności pracodawcy. Wykupując to ubezpieczenie, pracodawca nie kieruje się chęcią zapewnienia korzyści swojemu pracownikowi, lecz potrzebą uniknięcia ewentualnych, nieprzewidywalnych co do wysokości i następstw w zakresie wykonywania zawartych umów - wydatków. Zatem, jeśli wykupienie polisy dla pracowników jest konieczne i warunkuje wykonywanie działalności pracodawcy, to pracownik nie uzyskuje przychodu z objęcia go ubezpieczeniem.
Profesjonalne doradztwo podatkowe. Odpowiedzialność prawna.
Rozwiązywanie skomplikowanych problemów. Korzystnie liczone ceny. Tel. 22 854 07 66
Rzetelnie liczymy dokumenty do księgowania:
księgujemy taniej niż wynika to z cennika
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
3 komentarze:
Jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry artykuł.
Raczej nie ma problemu jeśli podróżujemy służbowo aby się dodatkowo ubezpieczyć. Ja jestem zdania, ze gdy ktoś posiada także pojazd to fajnie sprawdza się kalkulator OC https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/ do obliczania składek. W ciągu paru minut mamy cały przekrój dostępnych dla nas polis.
Pamiętaj też o tym, aby takie auto dobrze ubezpieczyć, wydaje mi się, że warto dopłacić trochę do ubezpieczenia, aby mieć kilka opcji dodatkowych. A tutaj https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ wyszukasz dla siebie najodpowiedniejsze ubezpieczenie. Taki kalkulator jest naprawdę bardzo pomocny.
Prześlij komentarz