Rzetelnie liczymy dokumenty do księgowania:

księgujemy taniej niż wynika to z cennika

26.8.10

Orzecznictwo: Zażalenie w sprawie postępowania egzekucyjnego ZUS

Orzecznictwo: Zażalenie w sprawie postępowania egzekucyjnego ZUS
Tezy: Reguły wykładni systemowej nakazują przyjąć, że art. 83c ust. 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, ustanawia dyrektora izby skarbowej organem odwoławczym w zakresie kwestii rozstrzyganych w postępowaniu egzekucyjnym w formie postanowienia, od którego przysługuje zażalenie, a które to kwestie nie zostały objęte kompetencją kontroli instancyjnej dyrektora izby skarbowej na mocy przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

17.8.10

Ziemia, która przynosi zyski - czyli jak zarobić na ziemi

Ziemia, która przynosi zyski - czyli jak zarobić na ziemi
Mimo, że ceny działek budowlanych spadają nadal można zarobić inwestując w ziemię. Coraz popularniejsze jest tworzenie i sprzedaż kompleksów działek rolnych z warunkami zabudowy, które są tańszą alternatywą dla drogich działek budowlanych. Zgodnie z obowiązującym prawem możliwa jest budowa domu na działce rolnej, która posiada wydane warunki zabudowy - Jak zarobić na ziemi opowiada doradca obrotu ziemią Banku Ziemi - Bartek Jankowski.

12.8.10

Sprzedaż składnika majątku firmy wniesionego aportem

Sprzedaż składnika majątku firmy wniesionego aportem
Pytanie podatnika: Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących element przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, które na moment dokonania aportu stanowiły środek trwały w budowie i nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki wnoszącej aport, natomiast na moment sprzedaży w wyniku zakończenia procesu inwestycyjnego stanowią środki trwałe Spółki?

Orzecznictwo: Prawo pomocy

Orzecznictwo: Prawo pomocy
W świetle art. 246 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.; dalej w skrócie: p.p.s.a.) nie znajduje uzasadnienia uzależnianie przyznania prawa pomocy przez sądy administracyjne od oceny możliwości zarobkowych wnioskodawcy, korzystania przez niego z tych możliwości, przedsiębiorczości i gospodarczej zapobiegliwości. Niedopuszczalne jest także wskazywanie, że strona ubiegająca się o przyznanie prawa pomocy powinna planować wydatki związane z postępowaniem sądowoadministracyjnym przed wszczęciem tego postępowania.